30 de juny de 2011

XI CONCURS DE PINTURA AL PASSEIG DE SANT JOAN. Relació d'admesos

Relació de pintors admesos al XI Concurs de Pintura al Passeig de Sant Joan (1, 2 i 3 de juliol de 2011)

Cognom, Nom

Aragonés Zafra, Josep
Belenguer Castelló, Fernando
Blanch, Mª Teresa
Blanco Merino, Marcos
Cano Caparrós, Joan
Casanovas Mármol, Iban
Castellví i Pau, Carles
Collado García, Encarna
Combarros Peralta, Albert
Elsen, Katrin
Escobar-Elorza, Paulo
Fernández García, Margarita
Fuente de la Gandara, Isabel
Fuente de la Gandara, María
García de Oteyza Fer, Anna
García Trujillo, Federico
Garriga Martín, Montserrat
Gómez Fernández, Eva Joanna
González Peña, Katy
Gotor Izaquierdo, Gloria
Gregori Corominas, Rosa Mª
Iniesta Madurga, Teresa
Jurado Vicente, José
López, José Benito
López Casanova, Carolina
Martín Naranjo, Alejandro
Masnou Verdaguer, Trinitat
Massana Salvador, Mireia
Molina Yus, Sandra
Monclús Regidor, Joan
Pallarés Cepero, Sònia
Peláez-Martínez, Dolores
Pou T-Figueras, Ma. Mercedes
Pubill, Josep Mª
Ramírez Sánchez, Antonio
Ramírez i Bonay, Albert
Ruíz Palacios, Pilar
Sánez Díaz, Jaime
Ustrell Asenjo, Teresa
Vilarasau, Josep Lluís

Continuar llegint »


28 de juny de 2011

GIMCANA RADARS. Participa. Dissabte 2 juliol a les 17h al Passeig de Sant Joan amb Pare Claret, davant monument a A.Clavé

GIMCANA RADAR
L'Associació co-organitza amb altres entitats del barri una gimcana per dónar a conèixer el Projecte Radar.



PARTICIPA I GAUDEIX FENT BARRI!!!




DESPRÉS XOCOLATADA PER ELS PARTICIPANTS I PER ELS VEÏNS DE 85 ANYS I MÉS

Continuar llegint »


21 de juny de 2011

CONVOCAT EL 11 Concurs de Pintura al Passeig de Sant Joan

Per conèixer millor les característiques d'aquest concurs aneu directament al blog "concurs de pintura" de la mateixa Associació. http://concursdepintura.blogspot.com/ que trobareu a "Todo mi perfil"

Continuar llegint »


1 de juliol de 2010

RELACIÓN DE ADMINTIDOS AL 10 CONCURSO DE PINTURA

Relación de participantes admitidos en el 10 Concurs de Pintura al Passeig de Sant Joan


Cognom Nom
Álvarez Rosales Manuel
Amador Saez José
Armengol Marceló Queralt
Belen Rial María
Blanco Teresa
Campodónico Marta Zulema
Carceles Prujà Alba Rosa
Castaño Moreno Esther
Cercós Artís Isabel
Combarros Peralta Albert
Cortés M. Angeles
Delgado Jurado Mª Luisa
Doblado Ruíz Molly
Domínguez Reifs Maria
Dot Verdaguer Anna
Estop Capdevila Gina
Estrany Bonnin Kharma
García Trujillo Federico
Gómez Álvarez Patricia
González Morillo Marta
Guerrero Maria
Hernández Campo Luis José
Hild Jean-Marc
Jardi Font Jordi
JURADO VICENTE José
Lasurt Bachs Lola
Lavilla Blanch Cristina
López Albert Jordi
López Casanova Carolina
Lumbreras Oubiña Daniel
Macià Cecilia
Marcén Arrieta César
Martín Naranjo Alejandro
Massana Salvador Mireia
Menéndez Montañés Pere
Molina Yus Sandra
Muñoz Castillo José
Navarro Navarro Pura
Pallarés Sanromà Josep
Parada Caballero José Luis
Pellegrino Fabio
Pérez Gouet Bárbara
Pericas Mª José
Pont Quiros Francesc
Prevosti Marin Tessa
Regina Ramalho Maria
Ripollés Segura Joan
SÁNCHEZ DÍAZ Jaime
Sánchez Pacheco Maika
Sanjuan Cuní Jordi
Sargas Perales Mercedes
Segura Huertas Ester
Ulises D'Angelo Sebastian
Verge Cardona Glòria
Yelletisch Catà Maria

Continuar llegint »


19 de maig de 2010

Visita guiada al Camp d'en Grassot

El proper dissabte 29 de maig de 2010.

El nostre veï i company, l'arquitecte Antoni González Moreno-Navarro, farà a les 19h 30 una visita guiada al Camp d'en Grassot. Amb explicacions de la història de com es va construir el barri, els seus antics propietaris, urbanització inicial, principals edificis, etc. Si vols conèixer el passat del lloc que trepitxes, aquesta serà una visita inolvidable.

Recorda: Dissabte 29 de maig 2010, a les 19h30 al Centre Civic de La Sedeta, punt de sortida de la visita guiada.

Continuar llegint »


FESTA MAJOR DE LA DRETA DE L'EIXAMPLE

FESTA MAJOR DE LA DRETA DE L'EIXAMPLE 2010

Del divendres 28 de maig al diumenge 30 de maig 2010 hi hauran diverses activitats, vegeu enllaç web.

AL PASSEIG L'ASSOCIACIÓ ORGANITZA:

Dissabte 29 de maig
De 10h. a 14h. Exposició de redaccions i fotografies de nens i nenes de les escoles Teresianes (de Travessera), Claretians (de Pare Claret), Sedeta (c. Sicília), Nuestra Señora del Rosario (c. Mallorca), Maristes (Passeig de Sant Joan), Carlit (Roger de Flor) i La Concepción (c. Bruc), que assenyala el fi de l’activitat “A l’escola s’ensenya a valorar els jardins urbans” que organitza l’Associació
. A les 11h L’escola de música Sant Josep-Teresianes farà una activitat musical amb els seus alumnes.
A les 12h distribució de premis dels concursos de redacció i fotografia fruit de l’activitat
A les 12h. 15mm. Animació infantil amb el grup PLÀSTICS
Diumenge 30 de maig
De 10h. a 14h. Exposició de redaccions i fotografies
A les 12h. Titelles i pallassos amb DANDY CLOWNS.
El programa complert de la Festa Major de la dreta de l’Eixample el trobareu a diferents comerços al Passeig de Sant Joan.

A MÉS A MÉS, L'Associació recomana dins dels actes de la Festa Major de l'Eixample: visitar la Fira Modernista; A Aragó amb Girona, de 19h a 21h feu un tast de degustació de la vaca sencera que es ROSTIRÀ gentilessa de Mantequeria Ravell.

Col.laboren amb l'Associació per realitzar la Festa Major, a banda de l'Ajuntament, districte de Gràcia, els següents comerços i empreses del barri:


ARNAU, Taller de marcs i galeria d’art
BARNA ART
DUCATI BARCELONA Passeig de Sant Joan
PEUGEOT, TALLERS UVEENE Pg. Sant Joan
FARMÀCIA Dr. SUNYER
J. GALOPA, S.A.
JOIERIA - RELLOTGERIA COLL
PASTISSERIA BAYLINA
GOURMET
PEIXATERIA MEMBRADO
RESTAURANTE LA SIRENA VERDE
RESTAURANT CALIU DE GRÀCIA
ORXATERIA VERDÚ
GÈNERES DE PUNT GEMMA
JUGUETOON Pg. Sant Joan i a Travessera de Gràcia
OLIVA, CONSTRUCCIONES Y REFORMAS
XAGO PERRUQUERS


Continuar llegint »